ראשי הבית של כולם מאמרים בוגרים אירועים אודותינו English
 הבית של כולם עת לחשוב
  ברכה ותפילה
    שותפות
    צור קשר
  

    עת לחשוב
עת לחשוב- כתב עת לחשיבה יהודית

בשיתוף הוצאת "אוצרות" יוצא לאור הירחון "עת לחשוב" –מיועד לציבור משכיל,יודע ספר וחושב,החסר ידע ביהדות אך מבקש להכיר ולהחכים, הירחון מציב מערכת חשיבה מובנת ומסודרת בלשון עכשווית ומקיף את כל תחומי היהדות והחיים השייכים לחודש,לפרשיות השבוע ומועדי השנה.

יש בו מאמרי השקפה,מוסר והוא פורש משנה תורנית מסודרת יחד עם מאמרים בתחומי החינוך,זוגיות,מדע,רפואה ואומנות.
משולבים בו ראיונות עם רופאים,אומנים ,מדענים ואנשי חינוך מהשורה הראשונה.

הגיליון מופץ ומודפס באלפי עותקים למנויים ברחבי הארץ והעולם בכ-45 עמודי כרומו בעיצוב גרפי מקצועי ומרהיב

וכך הכל התחיל....
עיתון יוצא לדרך....

חודש אלול תשנ"ט – ספטמבר 1999

השינוי שחל בחברה הישראלית לאחר מלחמת יום הכיפורים "פרות קדושות" נשחטו ומיתוסים התנפצו אחד לאחד,הציבור חש כי עליו לבדוק לאן הוא ממשיך לצעוד ומי הם אלו המובילים אותו רבים עזבו באותן שנים את הארץ והלכו לחפש את הגשמת חלומם בשדות זרים.בכל פינות העולם.ניתן היה לפגוש ישראלים צעירים ומאוכזבים שעזבו את ארצם .חלקם ניסו לבדוק אלטרנטיבות שונות ,היו בודדים שבאו לבדוק צורת חיים אחרת,הם שבו להתבונן באורח חייו ש הסבא לרבים מהם היה סבא ששנה ופרש מחיי תורה ומצוות אך ניחוח של מצוות עוד נשאר במשפחתם,בצעדים מהססים הם החלו לגלות את האמיתות שבתורה והאור שבה .הגמרא העמוקה מני ים שבתה את ליבם,ונופך השבת והמועדים הוסיפו לחיי התורה גם את ה"נשמה היתרה" וכך חבר מביא חבר וכדרכו של כל פרץ מעיין נובע היה הקילוח זך וטהור ,וכך התרחבה התופעה ומנחל שמימיו מועטים הפך הוא להיות נהר איתן שוצף שמימיו אדירים,נהר איתן אשר לא יכזבו מימיו.

בזמנים אלו אשר אין ישוב בארץ אשר אין בו מרכז ללימודי יהדות ראינו לנכון להוציא לאור כתב עת.אשר עוסק בתחומים המעסיקים את הציבור היקר הזה,הירחון יצא לדרך בברכת גדולי ישראל הרואים בו תועלת רבה,בעיתון מדורים העוסקים בתורה תפילה וגמ"ח כמו כן מובאים סיפורים אישיים וסיפורי השגחה פרטית בדרך אל עולם התשובה,מפגשים עם אנשי מדע מאמינים ושומרי מצוות מהשורה הראשונה בתחומי מדע שונים אשר יעידו על נפלאות הבריאה ועל ההשלמה בין אמונה למדע,

בעיתון מופיעות יצירות בתחומי השירה והפרוזה,ציור וצילום אומנותי, מדורים מיוחדים מוקדשים לנושאי חינוך הבנים,אורחות חיי היום יום וההתנהגות במשפחה.

חודש אייר תשס"ט- אפריל 2009

כיום עומד העיתון על גיליון המאה במספר.

מאות אלפי גליונות, ובהם אלפי מאמרים פזורים בכל קצווי הארץ והעולם. אנו מקבלים ד"שים מגליונות שעשו דרכם בדרך עלומה לארה"ב, אירופה וארצות המזרח, נפאל, הודו וכדו'. כל גליון הריהו כלידה בזעיר אנפין. קודמות לו תקופת צירים וחבלי לידה בפן הרוחני והגשמי. ומשהוא יוצא ממכבש הדפוס, הרינו שמחים עליו כמעין לידה.

וב"ה המאמרים בנושאים השונים מהווים חומר וכלים מהם ניתן לבנות השקפת עולם ברורה ערוכה ומסודרת, והם משמשים כחומר לימוד בכל מערכות החינוך בארץ. המאמץ הוא גדול וקשה, אך אנו שואבים עידוד רב מהתגובות המגיעות לשולחן המערכת.

אנו תפילה לבורא עולם כי ימשיך להרעיף חסדו עלינו למען נוכל להמשיך ולהעביר את אשר קבלנו מרבותינו ואבותינו, ולהיות חלק מקיומה של ההבטחה האלוקית המתממשת לנגד עינינו בכל דור: "רוחי אשר עליך ודברי אשר שמתי בפיך לא ימושו מפיך ומפי זרעך... מעתה ועד עולם".

 המערכת

נתיבות עולם רח' השלושה 36-38 בני ברק טלפון: 03-5794210/1
ראשי  |  הבית של כולם  |  מאמרים  |  בוגרים  |  אירועים בנתיבות עולם  |  אודותינו
ויביט - בניית אתרים