ראשי הבית של כולם מאמרים בוגרים אירועים אודותינו English
 הבית של כולם קרוב לבבות
  ברכה ותפילה
    שותפות
    צור קשר
  

    קרוב לבבות
בנתיבות עולם רואים בפרויקט "קירוב לבבות בין אחים" אמצעי לפרק בעזרתו חומות של נתק וניכור שנבנו, במשך עשרות שנים, בין חלקי הציבור ולקרב את הלבבות של ילידי הארץ, שלא זכו לכך בצעירותם, אל המורשת הגדולה של היהדות ואל העושר הרוחני שרק רסיסים ממנו הפכו להיות אבני בנין בתרבות המערבית.

מסתבר כי כאשר אנשים מן היישוב מקבלים הזדמנות לגעת, אפילו לרגע, בעולם הרוח המסורתי, לשאול כל שאלה שעולה בלבם ולקבל תשובה, קורסות חומות שאין מאחוריהן דבר מלבד פחד ודעה קדומה. אז נחשף בפני המתבונן והמאזין אוצר רוחני גדול, שמשנה את גישתו הבסיסית אל היהדות ואל המסורת.

בניגוד לכל הדעות הקדומות יגלו המבקרים במוסדותינו כי תלמידים רבים ובהם אנשי עבודה וטכנולוגיה, חינוך ואקדמיה, צבא ומדינה שותפים גדולים לאמונה בבורא עולם.

כך, לדוגמה, אנו יודעים, מתוך ניסיוננו, כי ככל שאדם בקי יותר בפיסיקה, באסטרונומיה, בביולוגיה ובחידושים העדכניים ביותר של הננו-טכנולוגיה, כך הולכת וגדלה התפעלותו ממעשה הבריאה. עניין זה מסביר מדוע סטודנטים ואנשי מדע כה רבים מצאו דווקא בנתיבות עולם לב מבין ותשובות לשאלות כבדות משקל, שעלו מתוך היחשפותם לידע העצום.

גם אנשי כוחות הביטחון, שלעתים נדמה להם כי המדינה שואבת את כל עוצמתה מכלי הנשק שעומדים לרשותה, לומדים לדעת כי הישרדותו של עם ישראל, במרחב עוין הזה, באה לו במידה רבה מאוד, מתוך התערבותו של כוח עליון במהלך הדברים.

חיילים וקצינים מזרועות היבשה, הים והאוויר שעורכים סיור בישיבה, במסגרת מה שמוגדר בצה"ל כ"ימי מורשת" מופתעים לגלות בין תלמידי נתיבות עולם לא מעט מסיימי מסלול של יחידות העלית.

"כשבוגר יחידה 669 של חיל האוויר, מספר לחיילים כיצד גם במהלך האימונים המפרכים ביותר הוא ממשיך ומתמיד בהנחת תפילין, יש לזה השפעה רבה", מציין ראש הישיבה ומוסיף: "לאחר מכן כשלוקחים אותם לבקר במוסדות החסד של בני ברק, ב'חדר' בו לומדים תלמידים של בית רבן, וכשמציגים בפניהם כיצד נראית בכלל ישיבה, נפתח בפניהם צוהר לעולם יהודי שלם, שעל קיומו לא ידעו דבר".

תלמידי תיכונים ובני קיבוצים, אשר משתתפים בסדרות של "זהות יהודית" מגיעים גם הם אל בית נתיבות עולם. כאן הם חווים, לראשונה בחייהם, שעת לימוד בחברותא בבית מדרש.

"אין קבוצה שבה הסטיגמות והדעות הקדומות על עולמה של היהדות הן מוטעות יותר מאשר אצל תלמידי התיכונים", מציין ראש הישיבה. "מה שמתחיל, לא אחת, כסיור כמו-אנתרופולוגי, של קבוצת נערים ונערות, חושף בפניהם, בתוך שעות אחדות, עולם שונה, מעניין וחיובי ומעניק להם זווית ראיה חדשה".

אחרונים וחביבים הם ההורים והאחים של תלמידי "נתיבות עולם" אשר מוזמנים לבקר אצלנו, בכל עת שנפשם חפצה בכך, כדי שיראו במו עיניהם היכן לומדים הילדים והאחים וכדי שייווכחו לדעת כי המפנה שחל בחייו של יקירם, הוא ביסודו עניין חיובי ומועיל התורם לחיזוקה של המשפחה כולה.

חותמת את מעשה קירוב הלבבות השתתפותם של עשרות ומאות מוזמנים מבני הציבור הרחב, בחתונותיהם של תלמידנו. גם כאן זו הזדמנות יוצאת מן הכלל להציג בפניהם חתונה יהודית כהלכתה - כזו המשתפת מכובדות עמוקה לצד שמחה שאין גדולה ממנה.

נתיבות עולם רח' השלושה 36-38 בני ברק טלפון: 03-5794210/1
ראשי  |  הבית של כולם  |  מאמרים  |  בוגרים  |  אירועים בנתיבות עולם  |  אודותינו
ויביט - בניית אתרים